Bouřka na Súkenické rozhledně

Vybral jsem si jako místo pro fotografování Súkenickou rozhlednu, která stojí na vrchu Súkenická (1012 m n. m.) mezi obcemi Horní Bečva a Hutisko-Solanec. Rozhledna byla postavena v roce 2010 a nabízí krásný výhled na okolní hory a údolí.

Znám tu rozhlednu z předchozí návštěvy a líbí se mi její architektura i poloha. Myslel jsem si, že by to bylo ideální místo pro fotografování bouřky, protože bych měl široký záběr a dostatek světla.

Dorazil jsem na rozhlednu kolem jedenácté hodiny dopoledne. Zaparkoval jsem auto na parkovišti u hotelu a vydal se pěšky nahoru po lesní cestě. Na vrcholu mě čekala dřevěná konstrukce rozhledny s ochozem a vyhlídkovou plošinou.

Bylo tam docela chladno a foukal silný vítr. Viděl jsem, že se nad horami začínají tvořit mraky a občas mezi nimi tvořit blesky. Rychle jsem vyndal z batohu foťák a chtěl udělat co nejvíc snímků, než přijde bouřka a začne pršet.

Netušil jsem, co se blíží a jaká situace nastane. Bouřka nad Beskydami byla silnější, než se očekávalo, a přinesla s sebou i vichřici.

Vichřice je prudký nárazový vítr, který může dosahovat rychlosti až 200 km/h. Vichřice vzniká, když se studený vzduch z bouřkového mraku rychle sune k zemi a pak se šíří do stran. Vichřice může způsobit velké škody na stromech, budovách a elektrických vedeních.

Začalo to náhle. Slyšel jsem, jak se zvedl silný vítr a začal hučet. Pak jsem viděl, jak se lomí větve stromů a padají na zem. Cítil jsem, jak se rozhledna začala houpat a skřípat. Byl jsem vyděšený, ale zároveň fascinovaný tím, co se děje. Snažil jsem se udržet foťák a pokračovat ve fotografování. Měl jsem pocit, že to je jedinečná příležitost zachytit něco neuvěřitelného.

Byl jsem na rozhledně asi hodinu, než se vichřice uklidnila. Během té doby jsem udělal desítky snímků bouřky, které ukazují její sílu a dynamiku.

Když jsem se podíval na fotky, byl jsem nadšený. Byly to nejlepší snímky bouřky, které jsem kdy udělal. Byly plné života a energie. Cítil jsem se jako svědek něčeho velkého a vzácného.

Súkeniká rozhledna
DMCA.com Protection Status